Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-11-98PA-LC
TVS06RK-11-98PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-11-98PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-11-98PA-LC.pdf
Availability of TVS06RK-11-98PA-LC
QUANTITY
TVS06RK-11-98PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-11-98PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-11-98PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-11-98PA-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-11-98PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-11-98PA-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-11-98PA-LC
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 9BIT N-INV 28PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
PAC-PREM-RV24-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.82A 119 MOHM TH datasheet.pdf