Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-13-35PA-508
TVS06RK-13-35PA-508 picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-13-35PA-508
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 22C 22#22D PIN WALL RECP
Datasheet Download
TVS06RK-13-35PA-508.pdf
Availability of TVS06RK-13-35PA-508
QUANTITY
TVS06RK-13-35PA-508 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-13-35PA-508
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-13-35PA-508
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-13-35PA-508
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-13-35PA-508 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-13-35PA-508 Details Description
Related parts for TVS06RK-13-35PA-508
IC SENSOR 6CHAN QTOUCH 28DIP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.35A 6USON datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/CAP datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
CONN TERMINATOR FMALE 5 POLE LED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf