Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18AC
TVS06RK-15-18AC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18AC.pdf
Availability of TVS06RK-15-18AC
QUANTITY
TVS06RK-15-18AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18AC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18AC
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18AC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18AC
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 28TSSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
LINK MODULE SYSMAC COAX datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf