Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18P
TVS06RK-15-18P picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18P.pdf
Availability of TVS06RK-15-18P
QUANTITY
TVS06RK-15-18P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18P
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18P
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18P Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18P
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 7V 8SOIC datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB BLUE ALT ACT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf