Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18SB
TVS06RK-15-18SB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18SB.pdf
Availability of TVS06RK-15-18SB
QUANTITY
TVS06RK-15-18SB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18SB
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18SB
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18SB Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18SB
ICL 15 OHM 20% 3A 15MM datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
RES 499K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
2 X 5 POS FEMALE CRIMP SMALL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf