Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-97SA-LC
TVS06RK-15-97SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-97SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-97SA-LC.pdf
Availability of TVS06RK-15-97SA-LC
QUANTITY
TVS06RK-15-97SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-97SA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-97SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-97SA-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-15-97SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-97SA-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-15-97SA-LC
RIBBON TT RESIN BLK 2.5" X 280' datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HIGH POWER SPOTLIGHT 8MM BLUE datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V Octal Voltage Output 8-/10-/12-Bit DACs in 16-Lead TSSOP IC datasheet.pdf