Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-17-35AC
TVS06RK-17-35AC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-17-35AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-17-35AC.pdf
Availability of TVS06RK-17-35AC
QUANTITY
TVS06RK-17-35AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-17-35AC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-17-35AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-17-35AC
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-17-35AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-17-35AC Details Description
Related parts for TVS06RK-17-35AC
LED 3MM RA MATING GRN LO-I PCMT datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGECARD 112POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 520V 4A DO201AD datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-23PF 750V SURF MNT datasheet.pdf