Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-21-11AD
TVS06RK-21-11AD picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-21-11AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-21-11AD.pdf
Availability of TVS06RK-21-11AD
QUANTITY
TVS06RK-21-11AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-21-11AD
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-21-11AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-21-11AD
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-21-11AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-21-11AD Details Description
Related parts for TVS06RK-21-11AD
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
SENSOR IMAGE VGA COLOR 52IBGA datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM RECESSED RED datasheet.pdf
CONN HEADER SGL 9POS .050" T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE-MALE,RA M12 1M datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf