Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-23-21AC
TVS06RK-23-21AC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-23-21AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-23-21AC.pdf
Availability of TVS06RK-23-21AC
QUANTITY
TVS06RK-23-21AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-23-21AC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-23-21AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-23-21AC
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-23-21AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-23-21AC Details Description
Related parts for TVS06RK-23-21AC
CONN HEADER 45POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 8POS PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12.5MHZ 8SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT 4 WAY CROSS SNAP-ON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf