Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-19JC-LC
TVS06RK-25-19JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-19JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-19JC-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-19JC-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-19JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-19JC-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-19JC-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-19JC-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-19JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-19JC-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-19JC-LC
Crystal 4.9152MHz 30ppm Series 55 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
SCR DBL HISCR 1200V 250A MAGNPAK datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 61 POS .217 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 300MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf