Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-19PB-LC
TVS06RK-25-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-19PB-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-19PB-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-19PB-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-19PB-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-19PB-LC
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.2V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE datasheet.pdf
0603 CAP/IN IPC 5.5GHZ DSGN KIT datasheet.pdf