Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-24AA
TVS06RK-25-24AA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-24AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-24AA.pdf
Availability of TVS06RK-25-24AA
QUANTITY
TVS06RK-25-24AA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-24AA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-24AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-24AA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-24AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-24AA Details Description
Related parts for TVS06RK-25-24AA
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 274KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H FEM 5V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 149 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 2A datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf