Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-24SB-LC
TVS06RK-25-24SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-24SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-24SB-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-24SB-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-24SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-24SB-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-24SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-24SB-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-24SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-24SB-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-24SB-LC
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 350NH 45A 0.6 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 64.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7.4A 8.8 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 1K OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT VBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf