Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-43JE-LC
TVS06RK-25-43JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-43JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-43JE-LC.pdf
Availability of TVS06RK-25-43JE-LC
QUANTITY
TVS06RK-25-43JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-43JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-43JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-43JE-LC
Related LinksTVS06RK-2, TVS06RK-25-43JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-43JE-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-43JE-LC
RES NTWRK 16 RES 56 OHM 18LBGA datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A TO-220 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf