Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-61BB
TVS06RK-25-61BB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-61BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-61BB.pdf
Availability of TVS06RK-25-61BB
QUANTITY
TVS06RK-25-61BB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-61BB
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-61BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-61BB
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-61BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-61BB Details Description
Related parts for TVS06RK-25-61BB
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
PANEL KIT BOTTOM FOR SE300 CASE datasheet.pdf
CONN 16POS 2MM HEADER DL STR SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
2MMFB,5R,ASY,030,SIG,HDR,EN datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 7POS datasheet.pdf
RES SMD 3.52K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf