Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-61JA
TVS06RK-25-61JA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-61JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-61JA.pdf
Availability of TVS06RK-25-61JA
QUANTITY
TVS06RK-25-61JA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-61JA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-61JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-61JA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-61JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-61JA Details Description
Related parts for TVS06RK-25-61JA
IC SUPERVISOR MPU 2.63V SOT23 datasheet.pdf
Crystal 14.3359MHz 50ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf