Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-13-8HN-LC
TVS06RS-13-8HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-13-8HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-13-8HN-LC.pdf
Availability of TVS06RS-13-8HN-LC
QUANTITY
TVS06RS-13-8HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-13-8HN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-13-8HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-13-8HN-LC
Related LinksTVS06RS-, TVS06RS-13-8HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-13-8HN-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-13-8HN-LC
IC 2.55V ACT HI 20% SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 34POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.32 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 400MHZ datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BLU 6X6" datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 140MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf