Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-15-18A
TVS06RS-15-18A picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-15-18A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-15-18A.pdf
Availability of TVS06RS-15-18A
QUANTITY
TVS06RS-15-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-15-18A
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-15-18A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-15-18A
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-15-18A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-15-18A Details Description
Related parts for TVS06RS-15-18A
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
HEATSINK FOR DK AND HQ PACKAGES datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SPACER CIRCULAR GEN PURP 0.070" datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS datasheet.pdf