Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-15-35HN-LC
TVS06RS-15-35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-15-35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-15-35HN-LC.pdf
Availability of TVS06RS-15-35HN-LC
QUANTITY
TVS06RS-15-35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-15-35HN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-15-35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-15-35HN-LC
Related LinksTVS06RS-1, TVS06RS-15-35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-15-35HN-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-15-35HN-LC
UM45-FLK40 datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS STR .050" GOL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RFSW,S,125,PSA datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000000 MHZ datasheet.pdf
470UF 250V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf