Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-15-35HN
TVS06RS-15-35HN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-15-35HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 37C 37#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-15-35HN.pdf
Availability of TVS06RS-15-35HN
QUANTITY
TVS06RS-15-35HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-15-35HN
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-15-35HN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-15-35HN
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-15-35HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-15-35HN Details Description
Related parts for TVS06RS-15-35HN
SWITCH DIP ROTARY HEX FLUSH SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
MICRO DD 31POS SKT datasheet.pdf
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP ALUM 24000UF 25V RADIAL datasheet.pdf