Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-15-97A
TVS06RS-15-97A picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-15-97A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-15-97A.pdf
Availability of TVS06RS-15-97A
QUANTITY
TVS06RS-15-97A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-15-97A
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-15-97A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-15-97A
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-15-97A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-15-97A Details Description
Related parts for TVS06RS-15-97A
RES 0.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 55A ISOTOP datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TAPE LINERED LEAD FOIL 4"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
MASSPAEAPR070F K datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf