Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-17-26JB
TVS06RS-17-26JB picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-17-26JB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 26C 26#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-17-26JB.pdf
Availability of TVS06RS-17-26JB
QUANTITY
TVS06RS-17-26JB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-17-26JB
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-17-26JB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-17-26JB
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-17-26JB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-17-26JB Details Description
Related parts for TVS06RS-17-26JB
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 20A TO252 datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMOSTAT 105C N/C HIGH POWER datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 360MA 730 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
MACX MCR-SL-NAM-2T-SP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
180UF 450V 25X30MM 85C 2000H datasheet.pdf