Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-19-11HB-LC
TVS06RS-19-11HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-19-11HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-19-11HB-LC.pdf
Availability of TVS06RS-19-11HB-LC
QUANTITY
TVS06RS-19-11HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-19-11HB-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-19-11HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-19-11HB-LC
Related LinksTVS06RS-1, TVS06RS-19-11HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-19-11HB-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-19-11HB-LC
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO213AB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf