Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-21-39S
TVS06RS-21-39S picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-21-39S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-21-39S.pdf
Availability of TVS06RS-21-39S
QUANTITY
TVS06RS-21-39S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-21-39S
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-21-39S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-21-39S
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-21-39S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-21-39S Details Description
Related parts for TVS06RS-21-39S
IC DESERIALZR RANDOM LOCK 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING 26POS .100" DOUBLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.75A 42 MOHM SMD datasheet.pdf