Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-11-35JD-LC
TVS07RF-11-35JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-11-35JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-11-35JD-LC.pdf
Availability of TVS07RF-11-35JD-LC
QUANTITY
TVS07RF-11-35JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-11-35JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-11-35JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-11-35JD-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-11-35JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-11-35JD-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-11-35JD-LC
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf