Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-18PB
TVS07RF-19-18PB picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-18PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) PIN J/N REC
Datasheet Download
TVS07RF-19-18PB.pdf
Availability of TVS07RF-19-18PB
QUANTITY
TVS07RF-19-18PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-18PB
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-18PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-18PB
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-19-18PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-18PB Details Description
Related parts for TVS07RF-19-18PB
ADAPTER 20-TSSOP FLASH PROM datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 230MA 1.9 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 215MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
RES 299 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf