Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-28HN-LC
TVS07RF-19-28HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-28HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-28HN-LC.pdf
Availability of TVS07RF-19-28HN-LC
QUANTITY
TVS07RF-19-28HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-28HN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-28HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-28HN-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-19-28HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-28HN-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-19-28HN-LC
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC TMDS REGENERATOR MUX 128-MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC RECEIVER DUAL PORT 128TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
32 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf