Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-32JD-LC
TVS07RF-19-32JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-32JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 32C 32#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-32JD-LC.pdf
Availability of TVS07RF-19-32JD-LC
QUANTITY
TVS07RF-19-32JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-32JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-32JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-32JD-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-19-32JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-32JD-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-19-32JD-LC
DIODE ZENER 6.8V 220MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 150K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
N95 PARTICULATE RESPTR datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf