Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-35P
TVS07RF-19-35P picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-35P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-35P.pdf
Availability of TVS07RF-19-35P
QUANTITY
TVS07RF-19-35P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-35P
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-35P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-35P
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-19-35P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-35P Details Description
Related parts for TVS07RF-19-35P
CONN RING 14-16 AWG #6 PL-GRIP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 4BIT N-INVERT 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.45M OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R datasheet.pdf
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf