Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-21-16PE-LC
TVS07RF-21-16PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-21-16PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-21-16PE-LC.pdf
Availability of TVS07RF-21-16PE-LC
QUANTITY
TVS07RF-21-16PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-21-16PE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-21-16PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-21-16PE-LC
Related LinksTVS07RF-2, TVS07RF-21-16PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-21-16PE-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-21-16PE-LC
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC USB POWER HE 28-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15V IN 5V OUT datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 425TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf