Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-25-7PB
TVS07RF-25-7PB picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-25-7PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 99C MIXED(TWIN) PIN J/N REC
Datasheet Download
TVS07RF-25-7PB.pdf
Availability of TVS07RF-25-7PB
QUANTITY
TVS07RF-25-7PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-25-7PB
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-25-7PB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-25-7PB
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-25-7PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-25-7PB Details Description
Related parts for TVS07RF-25-7PB
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 85-264V datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 17.7456MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM 2LVL GN/AMB DIFF datasheet.pdf
MOTION SENSOR V TYPE 70CM datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 120 POS datasheet.pdf