Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-19-28AC
TVS07RK-19-28AC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-19-28AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-19-28AC.pdf
Availability of TVS07RK-19-28AC
QUANTITY
TVS07RK-19-28AC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-19-28AC
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-19-28AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-19-28AC
Related LinksTVS07RK, TVS07RK-19-28AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-19-28AC Details Description
Related parts for TVS07RK-19-28AC
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN RCPT IDC 20POS 24-22AWG datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 8-1AWG RED 48" datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 203K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf