Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-15A
TVS07RS-15-15A picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-15A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-15A.pdf
Availability of TVS07RS-15-15A
QUANTITY
TVS07RS-15-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-15A
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-15A
Related LinksTVS07RS, TVS07RS-15-15A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-15A Details Description
Related parts for TVS07RS-15-15A
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC R6 datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1" BK 100' datasheet.pdf