Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-15JA-LC
TVS07RS-15-15JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-15JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-15JA-LC.pdf
Availability of TVS07RS-15-15JA-LC
QUANTITY
TVS07RS-15-15JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-15JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-15JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-15JA-LC
Related LinksTVS07RS-1, TVS07RS-15-15JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-15JA-LC Details Description
Related parts for TVS07RS-15-15JA-LC
RES 12.5K OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD DSUB 37POS MTL PLAST datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 10A TO220AC datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MICRO 31POS SKT 20" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FUSE 4A 350V RADIAL datasheet.pdf