Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-18JD
TVS07RS-15-18JD picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-18JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-18JD.pdf
Availability of TVS07RS-15-18JD
QUANTITY
TVS07RS-15-18JD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-18JD
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-18JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-18JD
Related LinksTVS07RS, TVS07RS-15-18JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-18JD Details Description
Related parts for TVS07RS-15-18JD
RES SMD 560K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 127 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.01% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
PCB PLUG 90 5.08MM 8 POLE datasheet.pdf