Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-19JD-LC
TVS07RS-15-19JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-19JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-19JD-LC.pdf
Availability of TVS07RS-15-19JD-LC
QUANTITY
TVS07RS-15-19JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-19JD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-19JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-19JD-LC
Related LinksTVS07RS-1, TVS07RS-15-19JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-19JD-LC Details Description
Related parts for TVS07RS-15-19JD-LC
FIXED IND 15NH 90MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5706 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.6A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf