Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-19PA-LC
TVS07RS-15-19PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-19PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-19PA-LC.pdf
Availability of TVS07RS-15-19PA-LC
QUANTITY
TVS07RS-15-19PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-19PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-19PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-19PA-LC
Related LinksTVS07RS-1, TVS07RS-15-19PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-19PA-LC Details Description
Related parts for TVS07RS-15-19PA-LC
CONN PIN 30-36AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC RX FPD-LINK DUAL 128TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN LOW PRO 15POS .156 SOLDER datasheet.pdf