Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-97HD-LC
TVS07RS-15-97HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-97HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-97HD-LC.pdf
Availability of TVS07RS-15-97HD-LC
QUANTITY
TVS07RS-15-97HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-97HD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-97HD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-97HD-LC
Related LinksTVS07RS-1, TVS07RS-15-97HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-97HD-LC Details Description
Related parts for TVS07RS-15-97HD-LC
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 25.6mA Backlight 28-TQFN (4x4) datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL PTFE 3/8"X 36YD datasheet.pdf
IC CLK PLL COMM 3.3V 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 16POS datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC RFID 128BIT 250PF ANIMAL BUMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf