AVX Corporation TWCB276K125CCYZ0000
TWCB276K125CCYZ0000 picture photo
Mfg. Part Number
TWCB276K125CCYZ0000
Brief Description
CAP TANT 27UF 125V 10% AXIAL
Datasheet Download
TWCB276K125CCYZ0000.pdf
Availability of TWCB276K125CCYZ0000
QUANTITY
TWCB276K125CCYZ0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TWCB276K125CCYZ0000
Internal Part NumberEIS-TWCB276K125CCYZ0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingTray
Capacitance27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated125V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.54 Ohm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.300 Hrs @ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TWCB276K125CCYZ0000
Related LinksTWCB276K1, TWCB276K125CCYZ0000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TWCB276K125CCYZ0000 Details Description
Related parts for TWCB276K125CCYZ0000
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 20DIP datasheet.pdf
FUSE 1000A 690V 3GKN/50 AR UC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 2.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf