TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX18AB00-1804
TX18AB00-1804 picture photo
Mfg. Part Number
TX18AB00-1804
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18 OLIVE
Datasheet Download
TX18AB00-1804.pdf
Availability of TX18AB00-1804
QUANTITY
TX18AB00-1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX18AB00-1804
Internal Part NumberEIS-TX18AB00-1804
Cable Opening-
Diameter - Outside1.354" (34.40mm)
Shell Size - Insert18
Thread Size1-20 UNEF
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX18AB00-1804
TX18AB00-1804 Details Description
Related parts for TX18AB00-1804
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 7.5A 28VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf