JAE Electronics TX24-100R-LT-N1E
TX24-100R-LT-N1E picture photo
Mfg. Part Number
TX24-100R-LT-N1E
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 100POS GOLD R/A
Datasheet Download
TX24-100R-LT-N1E.pdf
Availability of TX24-100R-LT-N1E
QUANTITY
TX24-100R-LT-N1E Order Process
Ship out your order
Specifications of TX24-100R-LT-N1E
Internal Part NumberEIS-TX24-100R-LT-N1E
Standard Package33
Number of Positions100
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX24-100R-LT-N1E
Related LinksTX24-100, TX24-100R-LT-N1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX24-100R-LT-N1E Details Description
Related parts for TX24-100R-LT-N1E
SHIPPR CIRBD 15-1/2X12-1/2X1-1/2 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A PQFN56 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 49POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf