JAE Electronics TX24-30R-LT1-H1E
TX24-30R-LT1-H1E picture photo
Mfg. Part Number
TX24-30R-LT1-H1E
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 30POS GOLD R/A
Datasheet Download
TX24-30R-LT1-H1E.pdf
Availability of TX24-30R-LT1-H1E
QUANTITY
TX24-30R-LT1-H1E Order Process
Ship out your order
Specifications of TX24-30R-LT1-H1E
Internal Part NumberEIS-TX24-30R-LT1-H1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package77
Number of Positions30
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX24-30R-LT1-H1E
Related LinksTX24-30R, TX24-30R-LT1-H1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX24-30R-LT1-H1E Details Description
Related parts for TX24-30R-LT1-H1E
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
CONN SOCKET 240POS VERT FBDIMM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf