JAE Electronics TX24-60R-12ST-N1E
TX24-60R-12ST-N1E picture photo
Mfg. Part Number
TX24-60R-12ST-N1E
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 60POS GOLD PCB
Datasheet Download
TX24-60R-12ST-N1E.pdf
Availability of TX24-60R-12ST-N1E
QUANTITY
TX24-60R-12ST-N1E Order Process
Ship out your order
Specifications of TX24-60R-12ST-N1E
Internal Part NumberEIS-TX24-60R-12ST-N1E
Standard Package48
Number of Positions60
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights18mm, 20mm, 24mm
Height Above Board0.642" (16.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX24-60R-12ST-N1E
Related LinksTX24-60R, TX24-60R-12ST-N1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX24-60R-12ST-N1E Details Description
Related parts for TX24-60R-12ST-N1E
IC REG LDO 3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
9" NATURAL 120LB CABLE TIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf