TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX40SJ45-0804
TX40SJ45-0804 picture photo
Mfg. Part Number
TX40SJ45-0804
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A M12
Datasheet Download
TX40SJ45-0804.pdf
Availability of TX40SJ45-0804
QUANTITY
TX40SJ45-0804 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX40SJ45-0804
Internal Part NumberEIS-TX40SJ45-0804
Cable Opening-
Diameter - Outside0.709" (18.00mm)
Shell Size - Insert9, A
Thread SizeM12x1
Cable Exit45°
MaterialStainless Steel
PlatingPassivated
ShieldingUnshielded
Color-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX40SJ45-0804
TX40SJ45-0804 Details Description
Related parts for TX40SJ45-0804
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FERRITE CHIP 4A 120 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT SMD .050 datasheet.pdf
TIMER 22.5MM 1-120S DIN MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf