TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX54AB45-3624
TX54AB45-3624 picture photo
Mfg. Part Number
TX54AB45-3624
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE
Datasheet Download
TX54AB45-3624.pdf
Availability of TX54AB45-3624
QUANTITY
TX54AB45-3624 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX54AB45-3624
Internal Part NumberEIS-TX54AB45-3624
Cable Opening-
Diameter - Outside2.469" (62.71mm)
Shell Size - Insert36
Thread Size2 1/4-16 UN
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX54AB45-3624
TX54AB45-3624 Details Description
Related parts for TX54AB45-3624
VARISTOR 735V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4.5A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.05% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END FMALE 3POS 3' datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER TYPE B10 datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT 632MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf