Cornell Dubilier Electronics TXA107M030P1G-F
TXA107M030P1G-F picture photo
Mfg. Part Number
TXA107M030P1G-F
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 100UF 30V AXIAL
Datasheet Download
TXA107M030P1G-F.pdf
Availability of TXA107M030P1G-F
QUANTITY
TXA107M030P1G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TXA107M030P1G-F
Internal Part NumberEIS-TXA107M030P1G-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTXA
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated30V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesWet Tantalum
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXA107M030P1G-F
Related LinksTXA107M, TXA107M030P1G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
TXA107M030P1G-F Details Description
Related parts for TXA107M030P1G-F
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 12.75V 400A 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD R-R OUT 16SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
PMI CAP MINI DIM 11/16 GRN FROST datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
220UF 25V 8X11,5 datasheet.pdf