Cornell Dubilier Electronics TXA107M030P1G-F
TXA107M030P1G-F picture photo
Mfg. Part Number
TXA107M030P1G-F
Brief Description
CAP TANT 100UF 30V AXIAL
Datasheet Download
TXA107M030P1G-F.pdf
Availability of TXA107M030P1G-F
QUANTITY
TXA107M030P1G-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TXA107M030P1G-F
Internal Part NumberEIS-TXA107M030P1G-F
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated30V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesWet Tantalum
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXA107M030P1G-F
Related LinksTXA107M, TXA107M030P1G-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
TXA107M030P1G-F Details Description
Related parts for TXA107M030P1G-F
FIXED IND 15UH 3.3A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLOCK BUFF 16SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR L5947 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV TSOT-23-8 datasheet.pdf
CABLE 3POS YEL PVC STR-OPEN 6M datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 14.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK 12.70MM ID 50MM L datasheet.pdf