Panasonic Electric Works TXD2SA-L-1.5V-4-X
TXD2SA-L-1.5V-4-X picture photo
Mfg. Part Number
TXD2SA-L-1.5V-4-X
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
TX-D RELAY2 FORM C 1.5V
Datasheet Download
TXD2SA-L-1.5V-4-X.pdf
Availability of TXD2SA-L-1.5V-4-X
QUANTITY
TXD2SA-L-1.5V-4-X Order Process
Ship out your order
Specifications of TXD2SA-L-1.5V-4-X
Internal Part NumberEIS-TXD2SA-L-1.5V-4-X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsRelay Technical Info
Standards Chart
How to Read Date Codes
Standard Package500
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXD2SA-L-1.5V-4-X
Related LinksTXD2SA-L, TXD2SA-L-1.5V-4-X Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
TXD2SA-L-1.5V-4-X Details Description
Related parts for TXD2SA-L-1.5V-4-X
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH POWER HISIDE SOT223-4 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
INTERMEDIATE CIRCUIT TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.165" (4.20mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 990V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf