TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR18AB00-2420AI
TXR18AB00-2420AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB00-2420AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB00-2420AI.pdf
Availability of TXR18AB00-2420AI
QUANTITY
TXR18AB00-2420AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB00-2420AI
Internal Part NumberEIS-TXR18AB00-2420AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable Opening-
Diameter - Outside1.717" (43.60mm)
Shell Size - Insert24
Thread Size1 3/8-18 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB00-2420AI
TXR18AB00-2420AI Details Description
Related parts for TXR18AB00-2420AI
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH PHASE LEG SP6 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 60KHZ 24TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
30UF 40V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf