TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR18AB00C2012AI2
TXR18AB00C2012AI2 picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB00C2012AI2
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB00C2012AI2.pdf
Availability of TXR18AB00C2012AI2
QUANTITY
TXR18AB00C2012AI2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB00C2012AI2
Internal Part NumberEIS-TXR18AB00C2012AI2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable Opening-
Diameter - Outside1.480" (37.59mm)
Shell Size - Insert20
Thread Size1 1/8-18 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB00C2012AI2
TXR18AB00C2012AI2 Details Description
Related parts for TXR18AB00C2012AI2
RES 12.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 10VDC 0805 datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.96K OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 15K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 800MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf